- Skoré vysiatie
Na obaloch od semien paradajok, najčastejšie nájdete informáciu, že ich treba vysievať vo februári až marci. Február je však naozaj príliš skoro. Ideálnou dobou je približne polovica marca. V našich zemepisných šírkach, môžeme paradajky vonku vysadiť až v druhej polovici mája. Ak je chladnejší rok, alebo sa nachádzate v severných oblastiach Slovenska, tak niekedy dokonca i o týždeň, či dva neskôr. Ak priesady začnete pestovať príliš skoro, v malých nádobkách vám prerastú. Ich korene nebudú mať dostatok priestoru a navyše budú rastlinám chýbať živiny. keďže tento problém nastane vo veľmi dôležitom období ich vývoja, po vysadení prerastených paradajok, sa už nikdy nedostanú do stopercentne zdravého stavu.
- Málo slnka
Paradajky nie sú v skutočnosti vôbec náročné na pôdu. Samozrejme živiny navyše im neuškodia, avšak omnoho dôležitejším faktorom je slnko. tieto rastliny pochádzajú z teplejších oblastí, takže naše podmienky pre nich nie sú úplne ideálne. Ak ich k tomu ešte vysadíte do polotieňa, budú doslova bojovať o život, preto sa nečudujte, že na nich narastú dva plody a aj tie budú veľmi slabé.
- Veľa vody
Paradajkám sa u nás najlepšie darí v skleníkoch. Dôvodom nie je ani teplota, ale fakt, že takto nikdy nezmoknú ich listy. Tieto rastliny sú extrémne náchylné na plesňové ochorenia. Práve nadmerná vlhkosť je jedným z najrizikovejších faktorov. Ak je teda daždivejší rok, nemôžeme sa čudovať, že sa našim paradajkám nedarí. Istým riešením je prístrešok z pevnejšej a priehľadnej fólie, ktorý umiestnite len nad rastliny. Opatrní buďte najmä pri polievaní. Voda musí ísť vždy iba ku koreňom a nie na ostatné časti paradajok.
- Málo vody
Nie nejedná sa o preklep. Paradajky v skutočnosti potrebujú naozaj veľa vody, avšak ako sme spomenuli už vyššie, lejeme ju zásadne k ich koreňom. Ak sa chcete tešiť z čo najbohatšej úrody, mali by ste rastliny polievať ideálne každý deň. Vhodnou dobou je skoré ráno, alebo podvečer, kedy nesvieti silné slnko.